joomla

Home Aktualności

Biała Niedziela

10.07.2011, 9.00 - 14.00, Fundacja Szpital Wadowice organizuje w powiatowej lecznicy Białą Niedzielę . W ramach akcji, każdy kto pojawi się w Powiatowej Przychodni Specjalistycznej w Wadowicach będzie mógł skorzystać z bezpłatnych badań. Zarząd Fundacji „Szpital Wadowice” zaprasza na wydarzenie o charakterze edukacyjno – zdrowotnym, którego celem jest zachęcenie mieszkańców powiatu wadowickiego do prowadzenia zdrowotnego, przyjaznego sercu i nie tylko, trybu życia. Proponujemy dokonanie oceny stanu organizmu, bo gdy ilości kilogramów wzrasta zwiększa się ryzyko wystąpienia wielu takich jak: nadciśnienie tętnicze, hiperlipidemia, choroba niedokrwienna serca, cukrzyca typu II czy zespół bezdechu nocnego. Często niedoczynność tarczycy bywa bezpośrednią przyczyną nadwagi i bez prawidłowo prowadzonego leczenia nie można skutecznie z nią walczyć. W ramach akcji, każdy kto pojawi się w Powiatowej Przychodni Specjalistycznej w Wadowicach będzie mógł skorzystać z bezpłatnych badań m. in. oznaczyć poziom cukru, poziom cholesterolu we krwi, wykonać badanie moczu, zmierzyć ciśnienie tętnicze, określić wagę ciała oraz ustalić wskaźnik masy ciał (BMI), wykonać EKG oraz uzyskać poradę i opinie specjalistów z zakresu dietetyki, chorób serca i tarczycy. Na podstawie częściowej odpłatności będzie można wykonać USG tarczycy (20 zł.), a za pełną odpłatnością wszystkie, pozostałe badania, zgodnie z zakresem działalności Centralnego Laboratorium. Mamy nadzieję, że akcja przyczyni się do podniesienia świadomości i zmiany dotychczasowych, negatywnych nawyków zdrowotnych i żywieniowych wielu osób oraz zapoczątkuje pracę Fundacji na rzecz naszego społeczeństwa oraz Szpitala.